Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  Ludzie » Jan de Virion
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

Jan de VirionA+A-A0

Jan de Virion h. Leliwa pseudonim „Bożeniec” 

(ur. 20 stycznia1924 w Liszkach − zm. 16 listopada 2013 w Warszawie) - żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, Kawaler Maltański, wicedyrektor departamentu Produkcji Roślinnej wMinisterstwa Rolnictwa, odpowiedzialny za sprawy nasiennictwa.

Syn Jerzego i Zofii z domu Bożeniec-Jełowickiej. Pochodził z rodziny ziemiańskiej[1]. Ukończył z wyróżnieniem rolnictwo na SGGW uzyskując tytuł magister inżynier rolnik. Początkowo pracował jako urzędnik w centralnym zarządzie PGR-ów. Ponieważ znał biegle języki francuski i niemiecki, przeniesiono go do Ministerstwa Rolnictwa.
Brał udział w powstaniu warszawskim pełniąc funkcję szefa 2. kompanii „Czesław” w Batalionie „Wigry”. Walczył na Starym Mieście i w północnym Śródmieściu[2].
Był mężem Zofii Gustawy bar. Taube, z którą mieli dwie córki, Annę Marię i Magdalenę Zofię. Był starszym bratem Tadeusza.

Odznaczenia:

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Złoty Krzyż Zasługi
Krzyż Armii Krajowej
Krzyż Walecznych
Warszawski Krzyż Powstańczy

© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY