Serdecznie zapraszamy na Mszę św, która rozpocznie doroczny Konwent ZPKM Za nami 60. Pielgrzymka Zakonu Maltańskiego do Lourdes. Zachęcamy do przesyłania zdjęć i świadectw. Trwa proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Fra Andrew Bertiego Święci i błogosławieni Zakonu Maltańskiego
strona główna »  aktualności » Zimowisko 2013. Bezpośrednia relacja!
Polecamy


W nas przyjdzie Słowo Boga / Kazanie św. Bernarda, opata

Wiemy, że potrójne jest przyjście Pana.  Trzecie jest pośrodku między dwoma pozostałymi.  Te są jawne, trzecie takie nie jest.  Za pierwszym swoim przyjściem Pan był widziany na ziemi i przebywał wśród ludzi, bo jak sam o tym mówi: ujrzeli i znienawidzili. więcej >>>

+++

Sługa Boży Fra' Andrew Bertie
Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego
1988 - 2008

Subskrypcja biuletynu
Od Prezydenta i Kapelanów
Blog konfratra z Paryża
TV Zakonu

Zakon Maltański w Polsce

Konwent ZPKM, 1992 

Maltański Koncert Charytatywny w Olsztynie - 2016


BLIŻEJ BOGA: Zakon Maltański w Gliwicach

więcej filmów >>>

AktualnościA+A-A0

2013-02-14

Zimowisko 2013. Bezpośrednia relacja!

I Maltańskie Zimowisko dobiegło końca, uczestnicy i wolontariusze są już w domach wśród swoich rodzin. Jednak w dniu wyjazdu również nie zabrakło ciekawostek. Każde dziecko otrzymało prezent. Po mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej zwiedzali jeszcze to miejsce, a szczególnie kościół. 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjazdu. Uśmiechy dzieci mówią same za siebie - było warto!tekst i foto: Małgorzata Szatan


2013-02-17 01:12:23 
Już niedługo uczestnicy I Maltańskiego Zimowiska wyjadą z Zakrzowa. Wśród różnych gadżetów, jakie są dla nich przygotowane, znajduje sie płyta ze zdjęciami.

Ten niezwykły tydzień minął niestety bardzo szybko jednak wspomnienia pozostaną na zawsze.
Pozdrowienia z Zakrzowa!tekst i foto: Małgorzata Szatan


2013-02-16 20:12:13 
„Z jak Zimowisko”

Sobotni wieczór i już prawie koniec Zimowiska. Już jutro uczestnicy I Maltańskiego Zimowiska wyjadą do swoich rodzin. Ostatni dzień w Zakrzowie minął dzieciom na tworzeniu makiet przestrzennych przedstawiających Zakrzów ich oczami, składaniu podziękowań, a przede wszystkim spędzaniu czasu razem, aby nie tracić ani minuty.
Za kilkanaście godzin się pożegnają, jednak wcześniej zaplanowane jest uczestnictwo we mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz zwiedzanie tego niezwykłego miejsca. 
Tymczasem trwa pakowanie, rozmowy, a już niedługo ostatni apel. Atmosfera jest nadal gorąca
i pozytywna. Jesteśmy pewni, że zawiązane przyjaźnie przetrwają. 
Dzieci mówią, że nie chcą wracać…

 

tekst i foto: Małgorzata Szatan2013-02-15 22:11:38 Cicho, cicho, cichosza… i jest punkt!


Dzisiejszy dzień uczestnicy I Maltańskiego Zimowiska spędzili pod znakiem dalszych zabaw po śniadaniu i nie tylko. Po obiedzie niespodzianka – kulig. Niczym w piosence, góralskie koniki ciągnęły sanie a dzieciom nie schodził uśmiech z twarzy. Przed kolacją natomiast były zajęcia sportowe. Uczestnicy wprost szaleli z radości. A wieczorem wyciszenie i droga krzyżowa, która była przygotowywana przez dzieci i wolontariuszy. 
Kolejny dzień pełen wrażeń się zakończył. Czas szybko biegnie, jednak jesteśmy pewni, że te chwile nigdy nie zostaną zapomniane.
tekst i foto: Małgorzata Szatan

2013-02-14 20:58:52

IV dzień Zimowiska Maltańskiego uczestnicy spędzili aktywnie i z uśmiechem jak zwykle. Dziś 14 luty więc nie można było zapomnieć o modlitwie i wykonaniu uroczych kartek dla bliskich osób, aby podziękować im przede wszystkim za to, że są.
Po obiedzie mała zmiana klimatu – interaktywne zabawy na zmianę z grami planszowymi. Goście pokazywali i uczyli bawić się grami, których uczestnicy Zimowiska nigdy wcześniej nie znali. Na okrzyki radości nie trzeba było długo czekać. Po kolacji słodka niespodzianka, a mianowicie tworzenie przez uczestników czekoladek! Każdy uczestnik mógł własnymi rękoma wykonać z masy czekoladowej słodkości w dowolnym kształcie, by potem podarować je wybranej osobie lub samemu zjeść. Możemy zdradzić, iż wszyscy się starali i wkładali w to swoje serca.
To był bardzo udany dzień. Wieczorna pora, a w ośrodku nadal słychać śmiechy i okrzyki radości uczestników. Wszak do ciszy nocnej jest jeszcze troszkę czasu, szkoda go marnować, lepiej pobyć razem.


tekst i foto: Małgorzata Szatan


2013-02-13 23:14:09

Dzisiejszy dzień był niczym wyjęty z zaczarowanej krainy baśni. Zaraz po mszy świętej i śniadaniu odbyły się warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy uczyli się techniki „mokre na mokre” – połączenie rozwodnionych farb z mokrą kartką. Efekty? Bajeczne! Popołudniu miało miejsce spotkanie z Marcinem Koziołem, który opowiadał o pielgrzymce do Santiago de Compostela i pasji podróżowania, przez co zachęcał wszystkich do wiary w marzenia, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się zaczną spełniać. A po kolacji niespodzianka – wykonywanie własnych ramek na zdjęcia, aby potem wkleić w nie fotografię z zimowiska. A dla Damiana, który dziś obchodzi urodziny, było głośne „Sto lat!” oraz prezent – plecak na wymarzone podróże. To był baśniowy i bardzo kolorowy dzień, nie zabrakło również spaceru i lepienia bałwana. Rozpoczęliśmy Wielki Post przede wszystkim z nadzieją na przyszłość.

tekst i foto: Małgorzata Szatan

2013-02-12 22:33:46

Drugi dzień zimowiska zakończył się apelem, ale co to był za dzień! Po śniadaniu miały miejsce warsztaty z muzykoterapii prowadzone przez Piotra Solorza, Agnieszkę Kasperczyk i Asię Talik. Po zajęciach msza, obiad i kolejne warsztaty z dramy. Również Agnieszka Jarzyńska-Stęclik poprowadziła dla nas zajęcia o tematyce wolontariatu. A po kolacji.... dyskoteka! Uczestnicy przeżyli dziś bardzo radosny i intensywny dzień. Pozdrowienia z Zakrzowa!
foto: Małgorzata Szatan


2013-02-11 22:41:34
Za nami pierwszy dzień I Maltańskiego Zimowiska, ale co to był za dzień!
Przygotowanie gry w podchody, wykonywanie wspólnie zadań w drużynach, uczestnictwo we mszy świętej, zabawy przy śpiewaniu a także powitanie gości, którzy jutro poprowadzą warsztaty. Dzień pełen wrażeń oczywiście z przerwami na posiłki i odpoczynek.
Piękna pogoda, radosna atmosfera i bałwan do góry nogami - tak można podsumować dzisiejszy dzień.
Uczestnicy Zimowiska pozdrawiają i życzą dobrej nocy! 
tekst i foto: Małgorzata Szatan2013-02-11  11:27:47
Pięknie prawda?
Uczestnicy Zimowiska własnie takim widokiem powitali dzisiejszy dzień. Po śniadaniu przygotowują się do zabawy w podchody, która rozpocznie się po obiedzie. Ale najpierw trzeba wymyslić zadania :) 


tekst i foto: Małgorzata Szatan

2013-02-10 17:56:45

Wszyscy bezpiecznie dotarli do Ośrodka w Zakrzowie.  Po wypakowaniu czeka obiadokolacja. 

2013-02-10 14:23:45
W niedzielę, 10 lutego o godzinie 13.00 sprzed parkingu Zespołu Szkół Specjalnych im. Polskich Kawalerów Maltańskich wyjechali uczestnicy tegorocznego I Zimowiska Maltańskiego. 


  foto & video: Marek Grzymowski

« powrót
© 2020 - Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich
Projekt i wykonanie: Agencja Reklamowa NEXTDAY